Neden LED ekran?

Günümüz dünyasında insanların yaşadığı şehirler, merkezi bölgeler ve geniş caddeler çok canlı ve LED ekranlara bu gibi birçok canlı alanda rastlamak mümkün.

LED ekranlar günümüz dünyasının reklam verme yöntemlerinde ilk sıralarda geliyor. Marka sahipleri reklamlarını LED ekranlar aracılığıyla müşterilerine sunuyor.

Peki, niçin LED ekran tercih ediliyor? Televizyon, monitör gibi herkesin aklına gelebilecek ürünler neden tercih edilmiyor?

Aslında temel olarak iki sebebi var: birincisi daha ucuz, ikincisi daha güvenli.

Televizyonlar ya da monitörler LED ekranlara kıyasla oldukça pahalılar. Bir marka sahibi birkaç metre boyutlarında bir alana reklam vermek için televizyon kullanmak isterse, LED ekrana kıyasla çok daha fazla maliyetli bir seçenek olur. Çünkü televizyon panellerinde kullanılan malzemeler LED ekranlardakilere kıyasla çok daha ince ve hassas malzemelerdir, bu da televizyonları daha pahalı hale getirir.

Ayrıca televizyonların ölçüleri sabit olduğundan, istenen ölçüye göre bir alan oluşturulması daha zordur. Yalnızca televizyonun ölçüsü esas alınarak bir alan kullanımı söz konusudur. Ancak LED ekranlarda, ekranın kendisi tek bir parça olmadığından ve panellerden oluştuğundan dolayı ölçüler daha değişkendir.

Yine LED ekranlar tek bir parça yerine birçok LED panelden oluştuğu için televizyonlara kıyasla daha güvenilir ve sağlamdırlar.

Çünkü eğer bir televizyon fiziksel bir şekilde hasar alırsa televizyonun panelinde çatlama, kırılma gibi kimi zaman temiz bir görüntü almanızı engelleyecek, kimi zaman da televizyonu kullanılamaz hale getirecek bir hasar meydana çıkar ve bu durumda televizyonun panelinin tamamını hatta televizyonun kendisini değiştirmeniz gerekecektir. Bu da size bir televizyon maliyeti daha çıkartır.

Ancak LED ekranlarda bu gibi durumların çözümü televizyonlara kıyasla çok daha kolay, hızlı çözülebilir ve ucuzdur. Çünkü LED ekranlar panellerden oluşur ve eğer ekranınız fiziksel bir hasar alırsa hasar alan panel veya paneller değiştirilerek sorun çözülür.

Örnek vermek gerekirse, 65 inç bir televizyonun fiziksel bir hasar alması hem o televizyonun kullanılamaz hale gelmesi belki de yeniden bir televizyon maliyeti çıkması demektir. Ancak 80x160cm P4 dış mekân bir LED ekranda fiziksel bir hasar meydana geldiğinde, hasarlı bölge tespit edilir ve her biri 16x32cm olan LED panellerden gerekli olanı veya olanları değiştirilir.

İşte bu sebeplerden dolayı LED ekranlar, televizyonlara kıyasla daha doğru ve hesaplı bir seçimdir.

LEDEKSAN LED TEKNOLOJİLERİ olarak LED ekranlar konusunda her türlü alana göre ve isteğe göre bir ekran çözümümüz bulunmaktadır.