Yazılım Destek - AnyDesk Programı Nasıl Kullanılır?

anydesk-nasil-kullanilir

Yazılım Destek - AnyDesk Programı Nasıl Kullanılır?

Yazılım Destek - AnyDesk Programı Nasıl Kullanılır? 2022-01-26 12:04:56

LED ekran sektöründe ürünlerle ilgili en önemli süreçlerden biri de kurulum sonrası yazılım desteğidir. Yazılım destek kapsamında, müşteriye teslim edilen veya kurulumu tamamlanan LED ekran için kurulum sonrası oluşabilecek sorunların çözümü veya ürünün kullanımıyla ilgili müşteriye rehberlik etmek bulunmaktadır. Bu kapsamda ürünle ilgili yazılım destek hizmetinin verilebilmesi için gerekli olan programlar, web sitemizin Yazılım Destek bölümünde yer almaktadır. Bu bölümde yer alan programlardan biri olan AnyDesk programını sizin için özetlemek istedik. Diğer programlarla ilgili anlatımları Yazılım Destek sayfamızdan takip edebilirsiniz.

AnyDesk programı aslında bazı bilgisayar kullanıcılarının alışık olduğu bir çeşit uzaktan bağlantı ve kontrol aracıdır. En çok bilinen örneklerden biri olan TeamViewer gibi AnyDesk de karşılıklı bağlantı kurma ve kontrol etme, dosya transferi yapma gibi konularda çok uzaktaki bir bilgisayara erişebilmektedir. Kullanımı oldukça basit olan bu program ile LED ekranınızda yaşanabilecek yazılım sorunlarının tespit edilmesi veya sorunun uzak bağlantı yöntemiyle tarafımızdan çözümü için, kablosuz ağ yani Wi-Fi özelliği bulunan bir bilgisayara ihtiyacınız olacaktır.

Bilgisayarınıza AnyDesk programını indirin. Daha sonra indirdiğiniz dosyayı açın veya kurun. Kurmuş olduğunuz programı “Yönetici Olarak Çalıştır”ın. Program açılınca karşınıza bir ekran gelecek ve bu ekranda yer alan “Bu çalışma alanı” yazan bölümdeki sayılar sizin bilgisayarınızın uzak bağlantı adresini gösteriyor olacak. Bu sayıları sizin bilgisayarınıza bağlanacak olan kişiye iletmeniz gerekli ki bu sayede bilgisayarınıza bağlanabilsin. Bu sayıları karşıdaki kişiye ilettikten sonra bağlantı izni için ekranda bir de parola belirecektir, o parolayı da bağlantı kuracak kişiye ilettikten sonra bilgisayarınıza uzaktan bağlantı gerçekleştirilebilir.

Uzaktan bağlantı yapıldıktan sonra, öncelikle eğer gerekli LED ekran programı yüklü değilse onu yükler sonra LED ekran ile bağlantı kurulma aşamasına geçilir. Sonraki süreç ise LED ekran programlarıyla ve o programlar içerisinde yapılan düzenlemelerle ilgilidir. AnyDesk ile kurulan bağlantı tamamlandıktan ve teknik destek verildikten sonra bağlantı sonlandırılarak süreç noktalanır. Diğer LED ekran programlarının detaylı anlatımı için Yazılım Destek sayfamızı ziyaret edebilir, gerekli programları güncel sürümleriyle web sitemiz üzerinden indirebilir ve kurulum yapabilirsiniz.

To Top