Çip Krizinin LED Ekran Sektörüne Etkisi

cip-krizinin-led-ekran-sektorune-etkisi

Çip Krizinin LED Ekran Sektörüne Etkisi

Çip Krizinin LED Ekran Sektörüne Etkisi 2021-11-17 11:12:51

Yaklaşık iki yıldır bütün dünya genelinde devam eden pandeminin etkileri, üretim ve lojistik sektörleri başta olmak üzere uluslararası ticaretin tamamına yansımış durumda. Bu etkiler; ürünlerdeki maliyet artışları, ürünlerin nakliye ücretlerinin yükselmesi derken ticaret zincirinin bütün halkaları olumsuz etkiledi ve bu etkiler tabii ki LED ekran sektörüne de yansıdı. Özellikle Çin ve diğer Asya ülkelerinde pandemiden bu yana üretime aralıklar halinde devam edilmesi, fabrikaların kendi kapasitelerinin altında üretim yapması ve pandemide evlere kapanan insanların yoğun talebi birbirini dengeleyemedi. Dolayısıyla bugün özellikle elektronik sektöründe sıkça duyduğumuz “çip krizi” sorunuyla karşılaştık ve bugün bu krizin etkilerini yaşamaya devam ediyoruz.

 

Çip krizi, elektronik sektöründe faaliyet gösteren fabrikaların düşük kapasiteli üretim yapması sonucu piyasaya yeteri kadar mikroçip ve çeşitli elektronik parça sunulamamasından dolayı ortaya çıkan bir sorun ve LED ekran ürünlerinde kullanılan mikro parçalar da bu üretim sorunundan etkilendi. Dolayısıyla LED ekran ürünlerinde kullanılan neredeyse her malzemenin maliyeti de artmış oldu. Ancak artan fiyatlar beraberinde, Çin genelindeki markaların değerlenmesine yol açtı ve üretim kalitesinde rekabet edemeyen markalar piyasada yer edinmekte zorlandı. LED ekran sektöründe de Çin piyasasının en iyi RGB LED panel markalarından olan Qiang Li, bugün en kaliteli ürünleriyle LED ekranlardaki kullanım ömrünü ve performansı arttırmaktadır. Türkiye Resmi Distribütörü olduğumuz Qiang Li marka LED panellerle hem dış mekan LED ekran hem de iç mekan LED ekranda en kaliteli çözümleri sizlere sunmaktayız. En iyi yenileme hızları, yüksek çözünürlük ve panel üretim kalitesi sayesinde LED ekranınız oldukça uzun ömürlü olacaktır ve bu şekilde LED panel kaynaklı arıza olasılıklarını da minimuma indirecektir.

 

Dış mekan LED ekran ürünleri için P10, P6.67, P5, P4, P3 ve P2.5 çözümlerimiz mevcuttur. İç mekan LED ekran ürünleri için ise P5, P4, P3, P2.5, P2 ve P1.86 çözümlerimiz mevcuttur. LED ekranlarınız iki yıl parça değişim garantilidir ve her türlü konuda teknik desteğimiz mevcuttur. LED ekranda en yenilikçi çözümler sunan firmamız, LED panelde Qiang Li marka kalitesi ile siz müşterilerimize ve reklamcılık sektörüne hizmet vermektedir. Ürün detayları için web sitemizi inceleyebilir veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

To Top