LED Ekran Ürünleri Nasıl Kullanılır?

led-ekran-urunleri-nasil-kullanilir

LED Ekran Ürünleri Nasıl Kullanılır?

LED Ekran Ürünleri Nasıl Kullanılır? 2021-12-29 15:03:05

Reklamcılık sektörünü büyük ölçüde değiştiren ve son yıllarda gittikçe popülerleşen LED ekran ürünleri dış mekân LED ekran ve iç mekân LED ekran şeklinde ikiye ayrılır. Çeşitli alanlarda ve özellikle de açık hava reklamcılığında sıkça tercih edilen LED ekran ürünleri, hem uzun ömürlüdür hem de kullanımı pratiktir. LED ekran ürünleri arıza durumunda modüler sisteminin getirdiği avantaj sayesinde bölgesel olarak müdahaleye müsaittir ve arızalı ya da hasarlı bölgeye ait LED panellerde değişim yapılarak sorun hızlıca çözülür. LED ekran ürünlerinin bir de kullanımı vardır ki oldukça pratik bir arayüze sahip olan çeşitli yazılımlar kullanılır.

Kullanıcının LED ekran içerisine veri göndermesini sağlayan bu yazılımların kullanımı oldukça basittir ve herhangi bir yazılım bilgisi gerektirmez. LED ekran içerisinde yer alan kontrol kartına göre değişen bu yazılımlar, eğer kontrol kartı Novastar ise NovaLCT ve ViPlex Express yazılımlarıdır. NovaLCT, LED ekran ile kurulacak olan bağlantıyı ve teknik ayarları yapabildiğiniz, ViPlex Express ise LED ekranda görüntülemek istediğiniz verilerin gönderilmesini sağlayan yazılımdır. Eğer LED ekran ürününün içerisindeki kontrol kartı Huidu marka ise kullanılan yazılım tektir. LED ekran ile bağlantı kurmak için de veri transferi yapabilmek için de HD Player yazılımı kullanılır ve arayüzü oldukça basittir.

Bilgisayarınıza HD Player kurduktan sona tek yapmanız gerek istediğiniz dosya/materyali eklemek ve LED ekranınıza göndermek. Eğer LED ekranınız Wi-Fi bağlantısıyla kurulduysa Wi-Fi üzerinden, eğer Wi-Fi yerine kontrol kartında bulunan Ethernet yani CAT-6 kablolu bağlantı yoluyla veri transferi yapabilirsiniz. LED ekranlarda kullanılan yazılımlar pek çok görsel ve video formatını desteklediği gibi, ekrandaki piksellerin tamamını yönetmenize olanak sağlar ve bu sayede istediğiniz şekilde tanıtımlarınızı planlayabilirsiniz. Size sadece LED ekranınızın ölçüsüne uygun materyal hazırlamak kalacaktır ve onu da elinizdeki LED ekranının pikseline oran olarak uyan görseller ve videolarla yapabilirsiniz. İç mekan LED ekran ve dış mekan LED ekranda ürünün teslimi sonrasında müşterilerimizin en iyi hizmeti alması için yazılım destek sayfamız ve yazılım destek ekibimize ulaşabilirsiniz. Yazılım destek sayfamızdan gerekli bütün programları indirebilmeniz mümkündür.

Yazılım Destek Sayfasına Gitmek İçin Tıklayın

To Top