LED Ekranlarda Görüntü Yolculuğu

led-ekranlarda-goruntu-yolculugu

LED Ekranlarda Görüntü Yolculuğu

LED Ekranlarda Görüntü Yolculuğu 2021-08-29 21:16:28

Kaynaktan çıkan görüntü dataları yüksek yenileme hızı olan çiplerden geçerken görüntünün keskinliği ile birleşip yüksek parlaklıktaki LED ışıkları ile gözlerinize şelale gibi akar. Şelalenin yoğunluğu o kadar fazladır ki görüntüdeki nesnelerin canlılığı adrenalin dolu bir kanonun özgür ruhu gibi göz retinamızdan geçip gerçek renklerle buluşur. LED’in parlaklığı görüntünün natürel halini bozmadan renklerin keskin parlaklığını uzaya yayar. Siz LED ekrana bakarken görüntünün dijital yolculuğunda binlerce işlemin hızını fark etmeden yüksek kalitedeki çipler ve teknoloji sayesinde milyonlarca LED ile ekranınıza yansır. Şimdi tüm bu benzetmeleri bir kenara bırakıp LED ekran kullanmanın avantajlarını değerlendirelim.

Gelişen teknoloji ile birlikte yüksek çözünürlüklü LED ekranlar dijital görüntüleme teknolojisinin son adımı olarak karşımıza çıkmaktadır. LED ekranlar görüntü ve videoların yüksek etki ve çözünürlükte görüntülenmesini sağlamaktadır. Açık hava reklamcılığında popülerliği hızla artan LED ekran teknolojisi iç mekan ve dış mekan reklamcılığının önemli bir aracı olmaya başlamıştır.

LED ekranların reklamcılık sektöründe ki avantajlarından bazıları şu şekildedir.

1.      LED ekran reklamcılığının en büyük avantajı her türlü etkinlik için uyarlanabilmesi, dinamik yapısı ve yüksek parlaklığıdır. Bu nedenle LED ekranlar Parlak, canlı ve dikkat çekicidir denebilir.

2.      LED reklam ekranları, istenilen içerikleri istenilen zamanda gösterebilmeniz için mükemmel imkanlar sunar. Anlık müdahale edilebileceği gibi önceden zaman planlaması da yapılabilir. Kısacası LED ekranlar programlanabilir yeni nesil tabelalardır.

3.      LED ekranların bir diğer güzel yanı ise basit bir wi-fi bağlantısı ile uzaktan çalıştırılabilmesidir. Uzaktan bilgisayar kontrolü ile istediğiniz sayıda LED ekranı oturduğunuz yerden kontrol edebilirsiniz. Bu nedenle LED Ekranlara her an müdahale imkanı vardır.

4.      LED ekranların kullanım ömrü 100.000 saat diğer bir ifade ile 11 yıldır. Ve doğru kullanım ve düzenli bir bakım ile uzun süre kullanılabilir. Kısacası LED ekranlar yüksek dayanıklılığa sahiptir ve bakım maliyeti düşüktür.

5.      Kullanım alanına göre doğru seçilmiş bir LED ekranın insanlar üzerinde ki etkisi yüksek olacaktır. Marka bilinirliliğini artıracak izleyicilere vermek istediğiniz mesajı başarılı bir şekilde iletecektir. Yani LED Ekranların yatırım getirisi yüksektir.

6.      LED Ekran sistemlerinin klasik billboardlarda kullanılması durumunda kağıt ve baskı maliyeti ortadan kalkacak ve ciddi avantaj sağlanacaktır. Tek noktadan ve uzaktan birçok LED ekran başarılı bir şekilde billboardlarda kullanılarak yönetilebilmektedir.

7.       LED ekranlar düşük enerji tüketimi ile diğer açık hava reklamlarından bir adım öndedir.

Ledeksan LED Sistemleri olarak 12 yıldır yurt içinde ve yurt dışında birçok firmaya çözüm ortaklığı yaptık. İç Mekan LED Ekranlar ve Dış Mekan LED Ekranlarda yüksek kalite ve profesyonel çözümler için Ledeksan ile tanışma sırası sizde.

To Top